Oyuna gelmeyin çağrısı

Yazı boyutu

Memur Sen Balıkesir İl Başkanlığı, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen, 32 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalı saldırı sonrası bir basın açıklaması yayınladı. Yapılan saldırının ülkenin huzurunu bozmaya yönelik oldğuna değinildi.

Memur Sen Balıkesir İl Başkanı Ahmet Gür’ün yaptığı açıklamada insanlığa yönelik saldırıda hayatını kaybedenlere ve Adıyaman’da meydana gelen çatışmada tetör örgütü militanları tarafından şehit edilen Uzman Onbaşı Müsellim Ünal’a Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı diliyoruz,dedi.Tedavileri devam eden yaralılara da acil şifalar temennisinde bulunuldu.

Türkiye’nin yolunu kesmeye çalışıyorlar

Geçmişte ve yakın zamanda ülkede yaşanan olayların farklı türlerde oldukları ancak hedefin her zaman aynı; Türkiye’nin huzurunu kaçırıp, bütünlüğünü bozmaya yönelik olduğunu dile getirilerek, “Hedef, bölgesinde huzuru, demokratik kültürü, kardeşlik ve birlik iklimiyle öne çıkan Türkiye’nin yolunu kesmek, Güçlü ve Büyük Türkiye yolculuğunu sona erdirmektir.
Suruç dahil olmak üzere terör olaylarına karşı milletçe verilecek en güzel cevap; birlik ruhu içerisinde, ortak akılla, aklı selime dayalı olarak teröre, terör örgütlerine, terörü besleyen ve yönlendiren kirli odaklara karşı yekvücut olduğumuzu göstermektir”, denildi.

Provokasyon söz konusu

Suruç’ta yaşanan patlama gibi diğer eylemlerde de Türkiye’nin Ortadoğu’da yaşanan kaos ve savaş ortamına çekilmek istendiğini belirten Başkan Gür, “Suruç’ta gerçekleşen terör saldırısıyla, hem iç hem de dış politika kapsamlı etkiler üretilmesi hedeflenmiştir. Etnik kökene dayalı terör örgütü PKK ile din makyajlı terör örgütü IŞİD’inmanivela olarak kullanılması suretiyle, Türkiye’yi içine alan bölgede terör ve çatışma odaklı bir iklim değişikliği planlayanların hevesleri kursağında kalacaktır.
İç politikaya bakan yönüyle Çözüm Süreci’ni, Türk-Kürt ve Alevi-Sünni kardeşliğini hedef alan saldırılar, dış politika yönüyle de Türkiye’yi bölgedeki gelişmelere karşı “seyirci olmaya” ve “taraf iradesinden vazgeçmeye” zorlamayı hedeflemektedir.” dedi.

Başkan Gür olaylara ilişkin çözüm önerisinde bulunarak, böyle durumlarda millet olarak soğukkanlı davranılması, ortak akıl eşliğinde hareket edilmesi gerektiğini. Birlik ve kardeşliğin bozulmasına yönelik tavır ve tutumlara karşı kararlılıkla hareket edilmesi gerektiğini, sözlerine ekledi.

Vatandaşların huzuruna ve güvenliğine yönelik bütün birimlerin, çalışmalarında azami şekilde gayret göstermelerini isteyen Memur Sen, “Suruç ve Adıyaman’da gerçekleşen terör eylemlerinin ve uzantısı terör faaliyetlerinin faillerinin, bu eylemlerin gerçekleştirilmesinde icrai ve ihmali eylemleriyle katkısı bulunanların belirlenerek bir an önce yargı önüne çıkarılmasını istiyoruz”, dedi.

Son olarak açıklamada,”Türkiye’nin, milletimizin ve Müslüman coğrafyanın kandan, emperyalizmden, sömürüden, zulüm ve terörden arındırılması için dün olduğu gibi bugün de yarın da sorumluluk almaya hazırız. ” denildi. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir