PERFORMANS YÖNETİM SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yazı boyutu

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Müdürlüğü “Performans Yönetim Sistemi Semineri” 20-24 Temmuz tarihleri arasında Ayvalık Cunda Uygulama Otelinde gerçekleştirildi. Seminere 81 il genelinden şube müdürleri ve eğitim yöneticilerin yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Kalite ve Performans Geliştirme Daire Başkanlığı Seminer Eğitim Yönetici Ülkü Kayaharman, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen,  Balıkesir İl Milli Eğitim Şube Müdürü Rabiye Kahraman, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Haydar Güler, Seminer Öğretim Görevlileri ile Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Seminer Merkez Müdürü Sadettin Sargit katıldı.
GELECEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Seminer’ de konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz öğrencileri geleceğe en güzel şekilde hazırlamak için çalıştıklarını ifade etti. Müdür Cengiz “Öncelikle kurum olarak sizleri burada ağırlamaktan mutlu olduğumuzu belirmek istiyorum. Ayrıca Ayvalık’ta böyle bir kuruma sahip olmaktan da dolayı da mutluyuz. Bu tesis Milli Eğitim Bakanlığının bir kazanımıdır. Her geçen yıl kendimizi iyileştiriyoruz. Hedefimiz bu otelin Türkiye’nin en güzel oteli olmasıdır. Öğrencilerimizi, geleceğe en güzel şekilde hazırlamak için çalışıyoruz” dedi.
“ÖZEL SEKTÖRDEN FARKLIYIZ”
Müdür Cengiz “Bizler bir milyona yakın kalabalık bir örgütüz. Bu anlamda özel sektörden farklıyız. Onun için performans değerlendirme ölçütlerinin daha bilimsel olması gerekiyor. Daha iyi bir performans sistemime ulaşacağımıza inanıyorum. İnsanın kendini görmesi, aynası olması hem ast üst olarak hem de kurumun kendi genel durumunu anlaması açısından bu performansın çok önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Çalışanın çalışmayanın, başarılı olanın başarılı olmayanın ayırt edilmesi lazım. Çok teşekkür ediyor, herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” şeklinde konuştu.
20-24 Temmuz 2015 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Bakanlığı tarafından düzenlenen “Performans Yönetim Sistemi Semineri” ne katılan kursiyerlere sertifikalarının verilmesinin ardından tören sona erdi. HABER MERKEZİ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code