Plaj zabıtaları görevde

Yazı boyutu

Balıkesir’in plajlarında, Büyükşehir Belediyesi’nin özel olarak görevlendirdiği zabıtaları güvenliği sağlıyor. Şikayete sebep olan olumsuzlukları gidermek için çalışıyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı plajlarda Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri görev yapmaya başladı. Sahil Zabıtaları, giydikleri özel kıyafetleriyle halkın güvenlik ve huzur içerisinde tatillerini geçirmeleri için denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Büyükşehir Zabıtaları, plajlarda her türlü olumsuzluğu anında bertaraf etmek için çalışan Zabıta ekipleri, kumsalda uyumlu kıyafetleri ve yakın ilgileri ile tatil yapan vatandaşlar tarafından da benimsendi. Herhangi bir sorun yaşadıklarında zabıta ekipleriyle temasa geçen tatilciler, “Sahilde yıllardır gösterilmeyen özeni ve ilgiyi bugün yaşadıklarını” belirterek Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Gürkan Kurtbaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un talimatı doğrultusunda tamamen Büyükşehir’in sorumluluğunda olan başta Ayvalık Sarımsaklı plajları ile diğer tüm plajlarda gerekli zabıta önlemlerini aldıklarını, özellikle Ramazan Bayramı dolayısıyla yoğunluğu dikkate alarak ekip sayısını artırdıklarını, herhangi bir olumsuzluğa izin verilmemesi için gerekli tüm önlemleri aldıklarını bildirdi. “Görevimiz halkın huzuru, tatilcilerin güzel, rahat bir şekilde huzur ve güven içerisinde tatillerini yapabilmeleri, yasaların uygulanması” diyen Kurtbaş, vatandaşların, güler yüzle ve görev bilinciyle çalışan Zabıta ekiplerine sempatiyle baktıklarını, vatandaşların huzur içerisinde tatillerini geçirdiklerini ifade etti. haber merkezi

 

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir