SAĞLIK ÇALIŞANLARI LİSANSINI TAMAMLAYABİLECEK

Yazı boyutu

Sağlık-Sen’ in öncülüğünde uzun süredir gündemde olan sağlık çalışanlarının lisans tamamlamasıyla alakalı kanun düzenlemesi yürürlüğe girdi.

Sağlık-Sen’ in öncülük ettiği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ dan da sözünü aldıkları sağlık çalışanlarının lisans tamamlamasıyla alakalı uygulamanın yasal düzenlenmesi tamamlanarak yürürlüğe konuldu. Uygulamanın yürürlüğe konulmasının ardından YÖK,konuyla ilgili çalışmalarını tamamlayarak lisans tamamlama takvimini açıkladı.Buna göre, 2015-2016 eğitim öğretim yılı için açılacak lisans tamamlama programlarına çalışanlar kayıtlarını Ağustos ayında yapacak.

“ONURUNU YAŞIYORUZ”

İlk kez bir meslek grubunun eğitim hayatına yönelik yasanın çıkmasına öncülük edilmesinin onurunu yaşadıklarını belirten Sağlık Sen Balıkesir şube başkanı Ömer Seyfettin Çelebi “Sağlık-Sen olarak talep ettiğimiz konuları tek tek kazanıma dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımızdan sözünü aldığımız kreş konusunda genelge yayınlandı. Lisans tamamlamanın kanuni düzenlemesi yapılmış, YÖK’ün çalışmalarını tamamlaması bekleniyordu, bu da gerçekleşti. Sırada yıpranma payının hayata geçmesi ve ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması bulunuyor” dedi.

Sağlık Sen’ in taleplerini bir bir hayata geçireceğini ve üyelerinden aldığı güçle yoluna devam edeceğini ifade eden Çelebi “Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek toplu sözleşmede, diğer taleplerimizi de masaya taşıyacak ve kazanıma dönüşmesi için mücadele edeceğiz. Lisans tamamlamanın 115 bin sağlık çalışanına bir kez daha hayırlı olmasını diliyoruz” dedi. HABER MERKEZİ

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code