ŞİMDİ DİNLENME ZAMANI

Yazı boyutu

Balıkesir Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, 2014-2015 eğitim-öğretim yılının yarı yıl tatili dolayısıyla öğrencilere, öğretmenlere ve velilere bir mesaj yayınladı.

Öğretmeni, öğrencisi ve velilerle birlikte büyük bir aile olduklarını söyleyen Yusuf Cengiz, mesajında öğrencilere, “Sizler bizim en değerli varlıklarımızsınız. Başarınız ne olursa olsun bizler her zaman sizin yanınızdayız. Yüksek veya düşük notlar sizin başarınızın bir bütün olarak değerlendirilmesi değildir. Başarılı olmak için hiçbir zaman geç değildir.” açıklamasına yer vererek düşük notların öğrencilerin daha fazla çalışması gerektiğini belirtmek olduğunu dile getirirken öğrencilere yoğun geçen bir dönemin ardından “Şimdi dinlenme zamanı” dedi.

Öğrencilerin en iyi şekilde yetişmeleri için gösterdikleri çabalar için öğretmenlere teşekkür eden Yusuf Cengiz, öğrenciler kadar öğretmenlerin de dinlenmeyi hakettiğini dile getirdi.

Öğretmenlerin ve yöneticilerin öğrencilere iyi bir eğitim ortamı ve kaliteli bir eğitim-öğretim süreci sunmak için çalıştığı yoğun tempoda velilerle birlikte ortak çabalarının öğrencilerin daha iyi yetiştirilmesini sağlamak olduğunu söyleyen Cengiz, velilere, “Çocuklarınızı karneler ile yargılamayın. Başarı yada başarısızlıklara gereğinden fazla anlam yüklemeyin” mesajını iletti ve tatilde çocuklara dinlenebilecekleri, eğlenebilecekleri güzel fırsatlar sunmaları gerektiğini ve onlarla zaman geçirmeleri gerektiğini söyledi.

Balıkesir Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz mesajına öğrencilere ve öğretmenlere iyi tatiller diyerek son verdi. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir