SINDIRGI ESKİ GÜNLERİNE DÖNÜYOR

Yazı boyutu

Balıkesir’de yapılan Okullararası Güreş Müsabakaları’nda 3. olan Sındırgı Belediyesi Güreş takımı Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’ı ziyaret etti.

Sındırgı’nın güreşle marka olduğunu ve eski günlerine kavuşturma hayalinin olduğunu söyleyen Başkan Yavaş, göreve geldiği günden bu yana da spora ve sporcuya destek verdiğini belirtti ve Sındırgı güreş takımına eşofman takımı ve ayakkabı hediye etti.
Okullararası Güreş Müsabakalarına METEM öğrencileriyle katılıp 13 takım arasından 3. olduklarını belirten güreş takımı hocası Turgay Altıntaş ise müsabakada Büyükşehir Belediye gibi büyük takımların olduğunu ve bu takımlarda çok iyi sporcuların bulunduğunu belitti.
Metem Müdürü Tuncay Öztürk ise kendi imkanlarıyla bir yere kadar yapabildiklerini ve ondan sonra desteğe gerek duyduklarını belirterek “Belediyeden hem manevi destek hem bununla beraber maddi destek gördük.” şeklinde konuştu.
ELBİRLİĞİYLE OLMAYACAK BİRŞEY YOK
Kapalı Spor Salonu ihalesinin gelecek ay yapılacağını da sözlerine ekleyen Yavaş, yaklaşık olarak 250 kişilik tribüne sahip olacak salon projesinin ihale yapıldıktan 1 sene sonra biteceğini belirtti. Bu salonun güreşçilerin yetişmesi için iyi olacağını söyleyen başkan salonun özellikle kışın sporcular için faydalı olacağını belirterek sadece güreş için değil bayan sporcularımızın da spor yapmasını sağlayacak ciddi bir ortam yaratacağını, salonun stadyumun yanında olması ve okullara yakın mesafede bulunması dolayısıyla da artı sağladığını söyledi. Yavaş, “Bizim yapabileceğimiz maddi ve manevi destektir. Sizler de teknik olarak bu işte hevesli olduktan sonra el birliğiyle olmayacak bir şey yok.” dedi. HABER MERKEZİ

—-kutu olsun—-
Başkan Yavaş, Sındırgı’yı güreşte iyi olduğu o güzel günlere geri kavuşturma hayalinin Sındırgılılar’ın ortak hayali olduğunu belirterek “İnşallah o hayali gerçekleştirmede kimin ne kadar katkısı varsa, kime ne düşerse o elinden geleni yapacağına inanıyorum.” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir