Sındırgı standında EMİTT’de büyük ilgi

Yazı boyutu

İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar alanında bu yıl 19’uncusu düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMİTT) Sındırgı Halk Oyunları ekibi de katıldı.Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, İlçe Kaymakamı Ercan Ateş ve Belediye Meclis Üyesi Hüseyin İlhan, son gününe kadar fuadın ayrılmadılar ve ziyaretçileri ağırladılar.

EMİTT’te ilk Sındırgı Yağcıbedir Halıcılar Derneği Başkanı Hasan Değirmenci ve Sabri Başaran sındırgı standındaydı. Sındırgı’ya bağlı Yaylabayır mahallesinin Halk Oyunları ekibinin gösterileri ziyaretçiler tarafından beğeni ile izlendi. Her platformda ilçenin tanıtımına önem veren Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Vizyon Türk kanalında yayınlanan ‘Yörük Kızı’ programına katılmaları için yöresel sanatçıları ve halk oyunları ekibini İstanbul’a gelmesini sağladı.

Sındırgı Yörükleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sayim Akkuş ve Yönetim Kurulu ile birlikte yöresel sanatçılar ve halk oyunları ekibi de EMİTT fuarına katıldı. Sındırgı Halk Oyunları Ekibi’nin gösterileri ziyaretçiler tarafından çok beğenildi. Ziyaretçiler bu anı ölümsüzleştirmek için cep telefonları ile bol bol fotoğraf çekti. Sındırgı’da gelenek görenek ve ananelerine her zaman sahip çıkıldığı ve gelecek nesillere aktarıldığı belirtildi. HABER MERKEZİ

 

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir