Son yılların en yüksek sıcaklık değerleri kaydedilecek.

Yazı boyutu

Aşırı sıcaklar artarak üç gün daha sürecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporlarına göre sıcak hava akımı, etkisini artıracak ve hafta sonuna kadar ısı, mevsim normallerinin 5-9 derece üzerinde seyredecek.

Yurdumuzu etkisi altına alan sıcak hava dalgasının, etkisini artırarak bu hafta da devam edeceği ve hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Balıkesir’de de ısı bugün, yarın ve Perşembe günü 37 dereceye kadar çıkması bekleniyor.

Tahminlere göre; bu hafta hava sıcaklıklarının normallerinin üzerinde seyretmesi ile birlikte geçtiğimiz yıllarda kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerine yaklaşacak.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sıcak hava akımının etkisini 31 Temmuz akşamına kadar devam ettireceğini belirterek vatandaşların zorunlu olmadıkça saat 10.00-16.00 arasında sokağa çıkmamaları uyarısında bulundu.
Bu hafta en yüksek hava sıcaklıklarının Karadeniz Kıyı kesiminde 30-32, Erzurum, Van, Antalya ve Mersin’de 33, İstanbul’da 34, Ankara, Kayseri, İzmir Bursa ve Sakarya’da 38, Karabük, Burdur, Malatya ve Edirne’de 40, Manisa ve Kahramanmaraş’ta 41, Elazığ ve Aydın’da 42, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Batman’da 43 dereceye ulaşacağı bekleniyor.
Akdeniz ve Karadeniz kıyı kesimlerinin, deniz üzerinden esen rüzgarlarla birlikte nem oranı artacağından, en yüksek hava sıcaklıklarının 30-33 derece tahmin edilmesine karşın, hissedilen sıcaklıkları 37-40 derece hissedilecek.
cemil yurtman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code