Tabipler Huzurevi’nde olumlu izlenim edindi

Yazı boyutu

Balıkesir Tabip Odası, Huzurevi ziyaretinden memnun ayrıldı. Oda Başkanı Fikret Şahin, huzurevi yönetimine işbirliği önerdi. Oda, psikiyatrist desteği ile konuşma terapisi desteği verecek.

Kamu kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları ile son dönemde iletişimini daha da artıran Balıkesir Tabip Odası yönetimi, dün de Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi ve Görme Engelliler Derneği’ni ziyaret etti, yöneticilerden bilgi aldı. Tabip Odası Başkanı Fikret Şahin ve Oda Genel Sekreteri Hüseyin Gündoğdu, Huzurevi ziyaretinden çok olumlu izlenimlerle ayrıldı. Oda Başkanı Şahin, huzurevi yönetimi ile işbirliğine, yaşlılara sağlık desteği vermeye hazır olduklarını belirtti. Şahin, yaşlılar için psikiyatrist desteğinde konuşma terapileri düzenlemeyi önerdi. Dr. Şahin, hastaların ilaçlarının takibi için Huzurevi’nin Medula denilen ilaç takip sistemi ile entegre edilmesi için de önayak olabileceklerini açıkladı. Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Leyla Demirel, yaşlılara terapi uygulaması ve ilaç takip sistemi önerinin kendilerini çok memnun ettiğini, yaşlılar için çok olumlu bir uygulama olacağını söyledi.

 ÇOK OLUMLU BİR GÖZLEM OLDU

Tabip Odası Başkanı Fikret Şahin ve Oda Genel Sekreteri Hüseyin Gündoğan, oda yönetim kurulu üyeleri, Huzurevi ziyaretinde çok olumlu bir hava gözlemlediklerini, yaşlıların gülen yüzlerinin de kurumdaki hizmetten memnun olduğunun, huzurevinde kendilerini mutlu hissettiklerinin bir göstergesi olduğunu söyledi. Tıp öğrencisi iken ilk defa huzurevi gördüğünü, o yıllardan bu yana huzurevleri ile ilgili bir gözlemi olmadığını belirten Tabip Odası Başkanı Şahin, Huzurevleri ile ilgili düşüncesinin çok olumlu yönde değiştiğini söyledi. Dr. Fikret Şahin, Huzurevi’nde yaşlılara lokum ikram etti. Onlarla sohbet etti. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı olan Dr. Fikret Şahin, ayak üstü hastaların şikayetlerini de dinledi, personele önerilerde bulundu. Dr. Şahin Huzurevinde hastaların ilaçları için üzerinde isimlerinin yazılı olduğu kilitli posta kutusu gibi bölümlerden oluşan sistemi çok beğendiğini de belirterek Huzuevi Müdürü Leyla Demirel’i kutladı.

 HUZUREVİ’NE RAĞBET ATTI

Huzurevi Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Leyla Demirel, son yıllarda huzurevlerine rağbetin arttığını, fakat bunun olumsuz bir yanının olduğunu belirtti. Tabip Odası Başkanı Fikret Şahin de, bu konuda kendisinin de olumsuz gözlemlerinin olduğunu, toplumda bir çözülme gözlemlediğini söyledi. Dr. Şahin, yaşlı yakınını acil servise bırakıp giden insanlar gördüğünü, sahipsiz sandıkları bazı hastaların yakınları olduğunu, yakınlarını hastan polisi aracılığı ile bulup teslim ettikleri olayların olduğunu söyledi. Tabip Odası Başkanı Fikret Şahin, yaşlılarla sohbeti sırasında zaman zaman duygusal anlar yaşadı.

HABER MERKEZİ

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir