Tam iş bulmuştu bu defa evi yandı

Yazı boyutu

Yırllarca işsiz kaldıktan sona simit satarak geçinmeye başlayan Veysel Sadaklı, oturduğu iki katlı ahşap ev yanınca bu defa da evsiz kaldı.

Hacıismail mahallesinde çıkan yangında iki katlı ahşap ev kullanılamaz hale geldi, iki aile evsiz kaldı. Evin alt katında oturan ve yıllarca işsizlik yaşadıktan sonra simit satarak geçinmeye başlayan Veysel Sadaklı, bu defa da evsiz kaldı. Veysel Sadaklı ve eşi Cemile Sadaklı, evlerinin yanışını büyük bir üzüntü ile seyretti.

Dün sabah saat 11.00 sularında Hacıismail mahallesi Aslanbey sokaktaki 2 numaralı binada henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Binanın üst katında başlayan yangın, alt kata da sıçradı. Üst katta oturan Raşit Ergenç’in ise o sırada evde olmadığı belirtildi. Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine sokağa gelen itfaiye ekipleri, yangını kısa sürede kontrol altına alarak söndürse de; ahşap olduğu için bina kısa sürede alevlerin arasında kaldı ve kullanılamaz hale geldi. Yangın sırasında sokakta toplanan semt sakinleri de, olayı üzüntü ve endişe ile izlediler.

EVE GİRMELERİNE İZİN VERİLMEDİ

Veysel Sadaklı ile eşi Cemile Sadaklı’yı, evin çökme ihtimaline karşı itfaiye ve emniyet ekipleri evlerine girmelerine izin vermedi.

Oturdukları evin üst katında yangın başladığında korkuyla kendilerini dışarı attıklarını anlatan Cemile Sadaklı, olay anında üst katta kimsenin bulunmadığını, yangının nasıl çıktığını anlayamadığını söyledi. Sadaklı, “Evimiz ne halde göremedik, bizi içeri sokmuyorlar” dedi. Sadaklı ailesinin çocukları da evlerinin halini gözyaşları içinde seyretti.

Veysel Sadaklı ise, “Beş yıldır doğru dürüst bir işim olmadı. Aralık ayında hayırseverlerin de desteği ile simit satmaya başladım. Aralık ayından beri simit satıyordum; iş buldum diyordum, ama şimdi de evsiz kaldım” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Yangını duyarak olay yerine koşan ev sahibi Ali Rıza Serpen de, büyük bir şaşkınlık yaşadı. Serpen, “Evimin iki katını da hayrına çok düşük ücretlerle kiraya vermiştim” diyerek üzüntüsünü belirtti.

cemil yurtman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code