Gündem

TRAFİĞE ÇÖZÜM TEMELİ ATILDI

Yazı boyutu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi trafiği rahatlatmak için Cengiz Topel Köprüsü’nün temelini düzenlediği bir törenle attı.

TRAFİK RAHATLASIN

Başkan Zekai Kafaoğlu,; “ Yaklaşık olarak 28 milyon TL’lik bir iş. Bu yol Paşaalanı Mahallesi’nden gelen Sıtkı Yırcalı Caddesi’ni Emniyet kavşağından geçerek yine Gümüşçeşme Mahallemizde Devlet Demiryolları hattını köprü ile geçerek Yıldırım Caddesi ve Rüzgar caddesinden adliyenin oraya bağlayacak. Bulunduğumuz noktada Cengiz Topel Caddesi’nden geçecek köprülü kavşağın temelini atıyoruz. Yaklaşık 5 tane ayağın üzerine kurulacak ve 300 metre uzunluğunda bir köprülü kavşak olacak. Bu köprülü kavşak Balıkesir’in şehir içi trafiğini ciddi derecede rahatlatacak. ‘dedi.

15 TEMMUZDA BİTECEK

Şehir içi trafiğini oldukça rahatlatacak olan projenin ilk ayağı olan Cengiz Topel Köprüsü Projesinin temel atma töreninde konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, projenin bitim tarihini 30 Aralık 2018 olduğunu söylerken, yüklenici firmadan köprünün 15 Temmuz’a yetiştirilmesi sözünü istedi. Yüklenici firma Uluova İnşaat’ın sahibi Mahmut Özbulut ise köprüyü 15 Temmuz’a yetiştireceğinin sözünü verdi. Bahçelievler Mahallesi’ni Paşaalanı Mahallesi’ne bağlayacak olan Cengiz Topel Köprüsü’nün temeli, düzenlenen bir törenle atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediyesi Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu’nun yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Gürbüz, genel sekreter yardımcıları ve daire başkanları temel atma töreninde hazır bulundu.

Ali Osman Ata

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir