TÜGİK Erdoğan’ın huzuruna çıktı

Yazı boyutu

TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral, konfederasyona bağlı federasyon ve GİAD Başkanları ile yönetim kurulu üyeleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’n huzurundaydı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, genç girişimcilere, “Sizler geleceğimizsiniz” diyerek desteğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda, Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral, başkanlığındaki işadamı heyetini kabul etti. TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral, konfederasyona bağlı federasyon ve GİAD Başkanları ile yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makamında yaklaşık iki saat kaldı. Bu görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin geleceği sizlersiniz” diyerek genç girişimcilere olan desteğini belirtti

Son 10 ay içerisinde ikinci defa Cumhurbaşkanlığı köşküne çıkan BAGİAD Başkanı Rahmi Kula,  ilk kez geçtiğimiz yıl nisan ayı içerisinde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü ziyaretinde etmişti. Rahmi Kula, bu kez TÜGİK Yönetim Kurulu Üyeleri ve Erhan Özmen başkanlığındaki TÜGİK Yüksek İstişare Konseyi ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ki  toplantıya katıldı.

TÜGİK Heyeti’ni, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın toplantı salonunda ağırlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeme ilişkin çok önemli açıklamalar yaptı.

CUMHURBAŞKANI: TÜGİK’İ KUTLUYORUM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çok sayıda televizyonda canlı olarak yayınlanan konuşmasına, TÜGİK’ i kutlayarak başladı. TÜGİK’ in 10 bine yaklaşan üyesiyle kendi alanında çok önemli yere sahip olduğunu ifade eden Edoğan, “Genç girişimcilere örnek olduğunuz, ülke gelişimine katkıda bulunduğunuzdan dolayı sizleri kutluyorum” dedi.  Yerli ve yabancı yatırımcıların ülkemizde yatırım yapması için güven ve istikrarın çok önemli olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:
“Geçmişte siyasi istikrarsızlıklar, sosyal sorunlar ve ekonomik kırılganlıklar bizlere ciddi sıkıntılar yaşattı. Ama son 12 yıl içinde çok şey değişti ve bütün bu sıkıntılar geride kaldı. Daima ekonomiyle bürokrasiyi birlikte yükseltmenin çabası içinde olduk. Türkiye eski Türkiye değil. Artık yeni Türkiye var. Eski Türkiye hayaliyle yaşayanlar boşuna bekliyor. Ülkemizin daha da büyümesi için siz genç girişimcilere önemli görevler düşüyor. Türkiye’nin geleceği sizlersiniz.  Sizlerden Çözüm Süreci’ne daha çok destek bekliyorum. Ciddi teşvikler verdiğimiz 5. Bölge, 6. Bölge’de yatırımlar yapmanızı bekliyorum” dedi.

GÜRAL: ÇÖZÜM SÜRECİ’NDE YANINIZDAYIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kabulünde TÜGİK Genel Başkanı Sayın Erkan Gürül da, son derece önemli mesajlar içeren bir konuşma yaptı. Erkan Güral, Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış olan 7 federasyon, 72 dernek, 500 farklı sektör ve meslekte faaliyet gösteren 10 bine yakın üyeyi temsilen huzura çıktıklarını söyledi. Çalışmaya, üretmeye, yeni Türkiye yolunda kararlı bir şekilde yürümeye devam ettiklerini vurgulayan Başkan Erkan Güral, “Tarihi ve milli bir mesele olan Çözüm Süreci’nin, nihayete erdirilmesi konusundaki mücadelesinde de, tüm gücümüzle Sayın Cumhurbaşkanımızın yanınızdayız. Kardeşliğimizi pekiştirecek olan Çözüm Süreci’nin, başarıya ulaşacağından, hiç şüphemiz yoktur” diye konuştu.Artık eski alışkanlıkların bu ülkede hüküm sürmeyeceğini, çok iyi biliyoruz. Milletimizin Cumhurbaşkanı’nın verdiği bu büyük mücadelede,  sorumlu bir sivil toplum örgütü olarak başımızı, taşın altına koymaya hazırız” dedi. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir