‘Türkiye’yi ateşe atacaklar’

Yazı boyutu

Hükümetin uyguladığı dış politikayı ve son terör olaylarını değerlendiren Milletvekili İsmail Ok, Türkiye’nin her an ateş topuna dönebileceğini belirtti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Balıkesir Millet Vekili İsmail Ok, hükümetin dış politika uygulamalarını eleştirdi. Hükümetin uyguladığı dış politikanın yanlışlığının Suruç’taki terör saldırı ile bir kere daha belli olduğunu savundu.  Bandırma MHP İlçe Teşkilatını ziyaretinde gündeme dair açıklamalarda bulunan Milletvekili Ok, AK Partinin yanlış dış politikalarının Türkiye’yi her an ateş topuna çevirebileceğini belirtti. Ok, “Açılım süreci ve son günlerde meydana gelen sınırımızdaki olaylar, başımıza bela olmakla birlikte hükümet, yanlış dış politikaları ile adeta ateşle oynamaktadır. Artarak devam eden terör olaylarının sonuncusu olan Suruç’ta meydana gelen canlı bomba eylemi, AKP’nin ne kadar yanlış bir politika işlediğini gösterdi” dedi.

‘TERÖRÜ LANETLİYORUZ’

Terörün her türlüsünü lanetlediklerini belirten Milletvekili İsmail Ok, dün olduğu gibi bugünde emperyalist güçlerin Türkiye’yi bölmek için görev başında olduğunu belirtti. PKK ve PYD ile IŞİD’in, emperyalizmin kuklaları olduğunu belirterek Ortadoğu’da meydana gelen savaşın içine AKP’nin yanlış dış politikaları nedeniyle Türkiye’nin çekilmek istendiğini belirtti. Ok, “AKP’nin buradaki acizliği ortaya çıkmaktadır. Uluslararası kan emici güçler, bu terör örgütlerine yön vererek Türkiye’yi ateş çemberinin içine almak istemektedirler. PYD ve IŞİD terör örgütü olarak, bölgede Türk sınırlarının devamlı taciz etmekle kalmayıp adeta Türkiye ile alay etmektedirler” dedi.

‘ÇİFTÇİ VE EMEKLİNİN HALİ PERİŞAN’

Milletvekili İsmail Ok, halkın ekonomik sıkıntılarına da değinerek, “Çiftçilerimiz, işçilerimiz, emeklilerimiz, memurlarımız, bankaların kredi borçları altında inim inim inlemektedirler. Evine helal ekmek götürmek için canla başla çalışan vatandaşımız, AKP’nin yanlış ekonomik politikaları nedeniyle ekonomik soykırımına uğramaktadır. Büyükbaş hayvancılık, hububat, et ve süt üreticisi yapılan haksız rekabet ve ithalatla büyük darbe yemektedir” dedi. Ok, Meclis’te MHP milletvekilleri olarak sorunları çare bulmak, haksızlıkların hesabını sormak için çalışacaklarını bildirdi. ALİ OSMAN ATA

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code