UĞUR’BANDIRMA HİZMET ALIYOR’DEDİ

Yazı boyutu

BAŞKAN Uğur, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Bandırma’ya hizmet yapmıyor iddialarına yanıt verdi.
Bandırma’da atıl durumdaki üniversite binasına 2. 5 milyon lira yatırım yapacaklarını ve kente kazandıracaklarını belirtti.

Başkan Uğur konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Bandırma Belediyesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olmasıydı köy tüzel kişiliğine ait o yerlerden Bandırma Belediyesi 13 milyon lirayı alabilir miydi? Alamazdı.  Ama biz orada Bandırma Belediyesi’ne de iyi niyet gösterdik. 30 Eylül’e kadar Bandırma Belediyesi’nden alacağımız para vardı.

Biz icraya gittik haciz koydular. Belediye başkanımız geldi, biz burayı ihale ettik bunun parasını ödememiz lazım dedi. 30 ay takside böldük. Bize bunu 30 ayda ödeyin dedik. Biz o parayı alabilirdik. Ancak biz Bandırma Belediyesi’nin yaptığı hizmetlere engel olalım, bu paranın hepsini alalım demedik. Böyle bir anlayışta değiliz.  Aynı şekilde Bandırma’da atıl durumda duran, önceden Sinek Pavyon, Üniversitenin kullandığı binayı Fırıntaş’a verdik. Biz oraya 2,5 milyon lira para harcayıp Bandırma’ya kazandıracağız.  Burası peşkeş çekiliyor, Bandırma’ya ayrımcılık yapılıyor denilmesi doğru değil.  Bandırma’ya üniversite kurulması için girişimlerimiz oldu” dedi. Nehir Yıldırım

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code