VATANDAŞIN PARASIYLA BURDAYIZ

Yazı boyutu

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi personeliyle toplantı gerçekleştirdi.
BASKİ Sındırgı Şube Şefi Ergün Cengiz’in de katıldığı toplantıda konuşan Başkan Yavaş,  endeks okuyan BASKİ personeline bir sıkıntı olduğunda mutlaka çözmeleri gerektiğini belirterek; “Endeks okuyan arkadaşlar para işi zordur, ödemek zordur. 1 lira dahi ekstra bir farklılık gelse bunu size eksi olarak yansıtır. Nedir parası demez.

Onun için bunları anlatma yoluna gidin. Farklı bir şeyler çıktığı anda orada onu rahatlatacak olan sizlersiniz. Ben ilgileneyim ablacığım deyip telefonla faturayı çekip bakın araştırın birde geri dönün o teyzeye, ablaya. Abla ben sizin işi hallettim yanlışmış deyip geçin. Bu tür şeyler çok önemli” dedi. “Vatandaşa davranış, duyarlılık işimizi yapmak kadar önemli” diyen Yavaş, “İşimizi tam yaparız ama davranışımızı eksik olursa bize bunlar eksi olarak geri döner. Vatandaşımız mutsuzsa bende mutsuz olurum işin özü bu. Onun için asla bahane üretmeyeceğiz ve insanlarda ki bu eksiyi artıya dönüştüreceğiz” şeklinde konuştu.
BASKİ’nin kırsal mahallelerde devam eden çalışmalarına dikkat çeken Ekren Yavaş, “Kürendere Mahallesi’ndeki çalışma 400-500 milyarlık bir iş. Şimdiye kadar kanalizasyonları vatandaşın kullandığı dereye akıyordu. Bunun engellenmesi için çalışmalara başladılar. Derecekören Mahallesi’ndeki su işini arkadaşlar geldiler hallettiler. ‘Kertil Mahallesi’nde yıllardır kanalizasyonda sıkıntı var’ dedik gelip hallettiler. Süller ve Alayaka Mahalleleri’nde sondaj çalışmaları yapılıyor. Yapılan çalışmaları paylaşalım. Toplum ne kadar bilgilenirse o kadar size yakın olur” şeklinde konuştu. “Esnaflık yapacağız memurluk değil” diyen Yavaş, “Vatandaşın gönlünü fethetmeye yoluna gideceğiz. El öptüren değil, el öpen bir devlet var. Vatandaşın parasıyla buradayız. Onun imkânıyla buradayız onların namına iş yapıyoruz” açıklamasında bulundu.
Kırsal mahallelerde su saatlerinde sayaç takılmasına değinen Ekrem Yavaş, sayaçların takılmasının su tüketimini kontrol maksatlı olduğunu dile getirerek, “Alttaki abone çok su kullanırken ve üstteki abone sıkıntı çektiğinden dolayı yapıldı. Yoksa kırk kuruşa, on kuruşa buraya gidip o saat okunmaz. Ama bunu anlatacak olan sizlersiniz” şeklinde konuştu.
HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir