Yaşam kalitesi yükseltiliyor

Yazı boyutu

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Fen işleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğüne ait ekiplerin yaptıkları çalışmaları inceledi. Daha güzel bir Altıeylül oluşturabilmek için denetimlerin devam edeceğini söyledi.

Başkan Kafaoğlu 2. Gündoğan Mahallesinde çalışmalarını sürdüren ekipleri çalışma alanında denetledi. Başkan Yardımcısı Zeki Çabuk ve Park Bahçeler Müdürü Osman Zeki Şahin yaptıkları incelemeleri Başkan Kafaoğluna aktardılar. Başkan yaptığı açıklamada, “Şimdiye kadar hiç boyanmayan cadde ve sokaklarda boyama işlemine devam ediyoruz. Problemsiz ve sorunsuz yerleri yeşil alan olarak halkımızın kullanımına sunuyoruz. Kenar mahallelerde oturmak istemiyoruz, diyen vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmeye çalışıyoruz. Sadece şehir merkezini değil, kırsalı da aynı yaşam kalitesine getirmeye çalışıyoruz. Henüz 16 aylık bir belediyeyiz; her gün hizmetlerin üzerine bir yenisini koyarak çalışmalara devam ediyoruz” dedi.

Akasya Park yapılıyor

Vatandaşların istek ve tavsiyelerini değerlendiren Altıeylül Belediyesi, 2. Gündoğan Mahallesi Aydın Sokakta bulunan boş arazinin dinlenme parkı olarak değerlendirilmesine karar verdi. Alan içerisinde bulunan Akasya ağaçları nedeniyle ismi “Akasya Park” olarak belirlenen projeyi Başkan Kafaoğlu yerinde inceledi. Yapılan çalışmaların halkın memnuniyetini kazanabilmek adına olduğunu vurgulayan Başkan Kafaoğlu, “Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün yaptığı çalışmaları gözlemlemek için buradayız. Aydın Sokak’taki bu atıl alanda park çalışmalarımız devam ediyor. Çevreye duyarlı bir belediyecilik dedik, insanların doğduğu büyüdüğü, yaşadığı mahallelerde yaşam seviyesini artırmak istiyoruz. Çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Ekibimiz oldukça deneyimli. Yaz aylarında vatandaşımızın bir an önce bu parktan yararlanması için çabalıyoruz. Vatandaşımızın yapılan işlerden dolayı mutlu olduğunu görünce biz daha da şevkle çalışıyoruz” dedi. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir