YAŞLILARIMIZ ÇOCUKLAR GİBİ ŞENDİ

Yazı boyutu

Huzurevi sakinleri  ‘‘Anılarımıza dokundu. Mutlu etti’ daha ne isteyelim. Allah Razı olsun’’

Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ‘ailelerin den uzakta olan yaşlıları ziyaret ederek isteklerine kulak verdi, Onlarla sohbet etti.

Sosyal Hizmetler ve Huzurevinin isteği ile odalara buzdolabı hediye eden Başkan Uğur, yaşlılarımızı adeta çocukluklarına geri döndürdü ‘Anılarımız tazelendi’ diyen ihtiyarlar, ‘ Bu gün çok güzel geçti’ dediler.

Bayram yaklaşırken tıpkı çocuklar gibi yaşlılarımızda yol gözlüyor bir umut kapı çalınsın istiyor.

Ramazan ayı içerisinde Huzurevi’nin Kapısından içeriye giren Büyükşehir, yaşlılara ulaştı.

 BAŞKAN GÖNÜLDEN VURDU

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Huzurevi Müdürlüğünün isteğini hizmete dönüştüren Büyükşehir Belediyesi Huzurevindeki Yaşlıların rahat ortamlarda yaşamlarını idame ettirebilmeleri için kolları sıvadı.

Bayram yaklaşırken tıpkı çocuklar gibi yaşlılarımızda yol gözlüyor bir umut kapı çalınsın istiyor.

Ramazan ayı içerisinde Huzurevi’nin Kapısından içeriye giren Büyükşehir, yaşlılara ulaştı. Başkan Edip Uğur’un nasılsınız bir ihtiyacınız var mı? Bizim için değerlisiniz dediği yaşlılara tıpkı çocukluklarındaki gibi açıktan değil ama kapalı bir zarfta harçlık vermesi İhtiyarların, ‘ Ben çocukluğuma geri dönmüş gibiyim. Rabbim Razı olsun Başkan bizi sevindirdi. Sıcak günlerde buz gibi su ile serinleyeceğimiz bir buzdolabına kavuşturdu. Halimizi hatırımızı sordu. Yaşlılıkta insan sohbet arıyor. Bir nasılsın sorusuna verilecek yanıtı insan vermek istiyor. Ben başkanım deyip te ayağımıza kadar gelmemezlik etmemiş gelmiş Allah ondan razı olsun’ dediler. Huzurevi yetkililerinden Arife Hanım ise ‘dışarıdan gelen herkese yaşlılarımızın gönlü açık. Sosyal hayatı dinlemeyi çok seviyorlar. Yaşlıların anılarını anlatmaları onları mutlu ediyor. Mutlu ettikleri için bizlerde teşekkür ediyoruz’ dedi.

ODALARA BUZDOLABI KOYULDU

Büyükşehir Belediyesinin 15 mini buzdolabı hediyesi odalara tek tek kondu. Başkan Uğur konuyla ilgili olarak’ Huzurevinde bulunan büyüklerimizi, yaşlılarımızı ziyaret ediyoruz. Eskiden koridorlarda olan buzdolapları artık odalarda. Büyükşehir Olarak birçok görevimiz var. Yaşam olan her yerde Belediyeciliğin sosyal örnekleri olmalı diyerek bugün de bizden istenen isteğe kulak verdik. Ramazan Bayramı yaklaştı herkese mutlu huzurlu bir bayram diliyorum.’ Dedi. Başkan Uğur mağfiret ve yardımlaşma ayı olan Ramazanda huzurevindeki abilerimiz, büyüklerimizede ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Onların bir isteği vardı. Sosyal Hizmetler ve Huzurevi Müdürlüğümüzün bizde Büyükşehir olarak bu isteği bugün yerine getirdik. Buzdolaplarını koyduk. Huzur içinde kullansınlar diliyoruz’ ifadelerini kullandı. KAMİL  AKYÜREK

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir