YAVAŞ’TAN DEĞERLİ SÖZLER

Yazı boyutu

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ‘Çocuklarımız aynı değerlerle yaşasın. Geleneklerimizi, kültürümüzü özü ile yaşatıp yaşarken geleceğe de saygı sevgi ve güzelliği taşısın’ dedi.
BEREKET SILA-İ RAHİM YAPMAKTA
Başkan Yavaş, “Bereket, büyüklerle atalarla beraber olmaktadır. Yani atalarını ziyaret eden onlarla beraber olan sıla-i rahim yapanların bereketi artar. İşte o bereketi artıranlardan Allah razı olsun.’ diyerek Bayramda yapılan ziyaretlerin önemine vurgu yaptı. Şerif Paşa Meydanında yapılan bayramlaşa da küçükler büyüklerin ellerinden öperken harçlık almanın sevincini yaşadı. Büyüklerde ‘Bayramın Kutlu Olsun’ sözüyle birbirlerinin bayramını kutladı.
BİRLİK OLMAK
Duaların edildiği ve büyük küçük herkesin bayram neşesini yaşadığı Ramazan bayramında akraba ziyaretleri yapıldı. Komşular birbirlerine gidip gelerek Ramazan havasını bayramda açılan baklavaların yenmesi ile noktaladılar. Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, “Bereket, atalarla beraber olmaktadır. Yani atalarını ziyaret eden onlarla beraber olan sıla-i rahim yapanların bereketi artar. İşte o bereketi artıranlardan Allah razı olsun. Gelsinler analarını, babalarını görsünler, ölenler varsa onların mezarını ziyaret etsinler. O adet, o alışkanlık, bu törelerimiz devam etsin. Hasbihal ettik birbirimizle hasret giderdik. Güzel şeyler bunlar Allah unutturmasın. Çocuklarla da bayramlaştık geleceğin teminatı olan o gençler o çocuklar İnşallah bu adetlerle bu törelerle milli değerlerle yetişir.
GELENEĞİ YAŞATMAK
İnşallah kültür içerisinde dini bayramlarda, milli bayramlarda birlik içerisinde beraberce coşkulu günleri rabbim yaşatsın. Ramazan’ın ve Bayram’ın hürmetine dünyada zulüm çeken Suriye, Keşmir, Arakan ve şuandaki özellikle Doğu Türkistan’da Çin zulmü ile inleyen hem Türk hem de Müslüman kardeşlerimize de biran önce İnşallah kurtuluş nasip etsin. Rabbim ülkemizde birliğimizi, düzenimizi bozmasın bozmak isteyenlere de fırsat vermesin. İnşallah sağlıcakla evladımızla anne babamızla nice bayramlara diyorum. Rabbim her günümüzü böyle güzel eylesin. Allah yar ve yardımcınız olsun. Tekrar Ramazan Bayramınız Kutlu olsun” dedi. KAMİL AKYÜREK

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir