Balıkesir Merhaba Gazetesi

FAKÜLTE VE OKUL YAPILACAK MI?

FAKÜLTE VE OKUL YAPILACAK MI?
86 views
13 Temmuz 2018 - 8:25

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demiraslan ve Balıkesir Ticaret Borsası(BTB) Başkanı Faruk Kula buluşmasında, Balıkesir’e Ziraat Fakültesi kurulması, BTB ve TOBB desteğiyle iki meslek lisesi yapılması görüşüldü.

“ZİRAAT FAKÜLTESİ GEREKLİ”

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demiraslan, Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula’ya düzenlediği ziyarette, tarım ve hayvancılık şehri Balıkesir’e Ziraat Fakültesi kazandırabilmek için çalışmalara başladıklarını müjdeledi. Şehrin tarım ve hayvancılık alanında araştırılacak ve irdelenecek birçok özelliği bulunduğunun altını çizen Demiraslan, “Konunun sonuna kadar takipçisi olacağım. Olumlu sonuç alacağımıza inanıyorum” dedi.
Şehre değer katılacak faaliyetlerin bilinçli, sağlıklı ve eğitimli yapılması açısından üniversite-sivil toplum-siyaset-halk işbirliğini önemsediklerini dile getiren Demiraslan, “İl genelinde gerek Ticaret Borsalarımız, gerek Sanayi Odalarımız gerekse de Ticaret Odalarımızla sürekli istişare halinde olup, birlikte hareket edebilirsek Balıkesir’i daha güzel günler beklediğini söyleyebilirim. Bu buluşmaları daha sık yapacağız” diye konuştu.

KULA: “BİZ HAZIRIZ ”

Demiraslan’ın birlikte hareket etme çağrısına ‘Biz hazırız Başkan’ diyerek karşılık veren BTB Başkanı Faruk Kula, şehirde uygun bir yer gösterilmesi durumunda borsa olarak tematik lise kazandırmak istediklerini söyledi. Kula, “Hatta gücümüz yeterse Ziraat Tematik Lisesiyle birlikte Veteriner Sağlık Lisesi de yapalım. TOBB’dan da Balıkesir için bir talebimiz oldu. TOBB’un yapacağı meslek lisesinin temeli yakında atılacak” diye konuştu.
Veteriner Fakültesi’nin kazandırılmasında emeklerinin olduğuna inandığını söyleyen Kula, Ziraat Fakültesi için atılan adımların çok önemli olduğunu dile getirdi. Birlikte hareket etme fikrini çok önemsediğini kaydeden Kula, “Hasan Başkanım, bu şehir için 24 saat göreve hazırız. Ne zaman gelin derseniz gece gündüz fark etmez gelirim.” dedi.

EĞİNLİOĞLU: “CAZİBE MERKEZİ”

AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Balıkesir Sanayi Odası(BSO) Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu’yla da bir araya geldi. BSO Başkanı Eğinlioğlu, İstanbul-İzmir Otoyolu ve 1915 Çanakkale Köprüsü çalışmalarıyla birlikte Balıkesir’in cazibe merkezi haline geldiğine dikkat çekti. Balıkesir’in bu gelişime hazır olması gerektiğinin önemle altını çizen Eğinlioğlu, öncelikle birlikte hareket edilmesi gerektiğini dile getirdi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.