Gündem Spor Video Haber

SPORUN ZİRVESİ BALIKESİR

Yazı boyutu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Türk Futbolu’nun emektar isimlerinden Fenerbahçe ve Milli Takım’ın eski kaptanı Oğuz Çetin ve usta Spiker Yasin Dallı’yı sporseverlerle buluşturdu.

YERLİLER BÜYÜK ŞANS
Fenerbahçe ve milli takımın eski kaptanı Oğuz Çetin, ligdeki 4 büyüklerin yerli teknik direktörler tarafından yönetilmesinin önemli olduğunu söyledi. Aykut Kocaman’a da sahip çıkan Çetin, Fenerbahçe’nin 21. Haftada dimdik ayakta durmasındaki en önemli faktörün Aykut Kocaman olduğunu ifade etti. Riskli maçlardaki puan kayıplarının takımı, kulübü büyük bir kaosa sürükleyebileceğini anlatan Oğuz Çetin, “Futbolun içinde teknik direktörler son derece önemli görevler alıyorlar. Doğruları, hataları çok belirleyici oluyor. Sezonun gidişatını belirliyor. O yüzden ligdeki dört büyüklerin başında yerli teknik adamlar var. Bu büyük bir şans” dedi.
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman’a sahip çıkan eski kaptan Çetin, “Konu Fenerbahçe olunca Aykut Hoca faktörü çok önemli. Bugün Fenerbahçe 21. hafta sonunda dimdik ayakta durabiliyorsa, Başakşehir’i yenerek 41 puana çıktıysa.. Kaldı ki bu yıl seçim senesi; 20 yıldır Fenerbahçe’yi yöneten değerli bir isim ve Ali Koç gibi çok güçlü bir rakip var. Bu riskli maçlarda en ufak bir puan kaybı kulübü kaosa sürükleyecekken Aykut Hoca faktörü ortaya çıkıyor” diye konuştu.

FENERBAHÇE’DE BAŞKANLIK YARIŞI
Oğuz Çetin, Fenerbahçe Spor Kulübü’nde yaklaşan kongre sürecini ve başkanlık yarışını da değerlendirdi. Koç’un adaylığının önemli olduğunu, başkanlığı kazanma ihtimali bulunduğunu ancak Aziz Yıldırım’ın bu yarışta daha önde olduğunu söyleyen Çetin, “Ali Koç çok değerli bir işadamı, Fenerbahçeli ve Fenerbahçe’ye aşık bir insan. Ali Koç’un adaylık süreci Fenerbahçe’nin gelişmesi, özellikle de Aziz Başkan’ın Fenerbahçe’deki 20 yıllık hatalarını görmesi ve biraz daha farklılaşması adına önemli bir etki. Sezon sonunda mutlaka Ali Koç’un da kazanma ihtimali vardır. Ama mevcut durumda gerek tecrübesi gerekse yaklaşımıyla özellikle de Fenerbahçe kongrelerine olan yakınlığıyla Aziz Yıldırım’ın önde olduğunu düşünüyorum. Doğru yönlendirmeler yapılmazsa bu yarışı, takımın başarısı ya da başarısızlığı olarak yürütmeye çalışırlar. Taraftar, takımını desteklemezse bu takıma zarar verir, bu adaylara da zarar verir” şeklinde konuştu.
Oğuz Çetin, Galatasaray’da Türk futbolunu, oyuncuları ve basını bilen, taraftarı iyi tanıyan birine ihtiyaç duyulduğunu, bu ismin de Fatih Terim olduğunu belirtti.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir